Pod koniec kwietnia planujemy zorganizować pierwszy zjazd szyszkarski w Gościmiu koło Drezdenka w Puszczy Noteckiej w Nadleśnictwie Karwin.

W planie mamy między innymi pokazy slajdów i filmów o tematyce szykarskiej, zawody we wchodzeniu na drzewo na czas, ciekawe prezentacje sprzętu oraz interesujących gości.

W programie  zjazdu bedzie też dyskusja na temat wysokości stawek za nasze usługi w Lasch Państwowych.

Zjazd planujemy rozpocząć w sobotę przed południem, zakończyć w niedzielę po popołudniu. Szczegóły  dotyczące spotkania podamy niebawem na stronie szyszkarze.pl                                                                                                                             Informacje i zapisy prosimy kierować do Marka Majewskiego tel. 501 388 028 oraz Jakuba Pruchniewicza tel. 604 599 343

Z żalem informujemy, że w styczniu b.r. odeszła do wieczności Ś.P. Mira Michalak – najsłynniejsza polska szyszkarka XX wieku!!!

W lutym natomiast zginął  Ś.P. Michał Gąbka z Międzychodu, jeszcze kilka tygodni temu zbieral szyszki z sosen w Nadleśnictwie Przedborów.

Nam z kolei zostalo jeszcze danych kilka tygodni marca sezonu 2009/10.             Wszystkim szyszkarzom życzymy szczęśliwych i obfitych zbiorów.

                             TYLE ZEJŚĆ ILE WEJŚĆ!!!


Komentarze

3 komentarzy na temat “PIERWSZY ZJAZD SZYSZKARZY RZECZYPOSPOLITEJ

 1. Kasia Majewska napisał(a):

  świetnie, że jest taka stronka! Przynajmniej niektórzy uwierzą, że mój mąż nie zbiera szyszek pod drzewami i że jest jeszcze kilku tak pozytywnie zakręconych w tym temacie w naszym kraju :))
  umieściłam na moim blogu kilka zdjęć „osobistego” szyszkarza pod, w trakcie i na drzewie 🙂
  pozdrawiam

 2. Harnaś napisał(a):

  Witajcie drodzy szyszkarze ( zbieracz)!!

  Wybieram się na ten zlot. Ceny to sprawa względna to tylko biznes. Bedę chciał zabrać głos w sprawie wchodzenia na drzewa na włazach ( kolcach), i ponoć ,,śmiercionośnego” ich działania na drzewa, oraz nie eleganckim wymuszeniem odpowiedzialności za losy nasion i szyszek po zbiorze ( zrzucenie odpowiedzialności przez Lasy i LBG na szyszkarzy za jakość puli genetycznej)
  Pozdrawiam Harnaś

 3. Harnaś napisał(a):

  Termin zjazdu Ok!!, cena przystępna to dobra prognoza dla organizatorów na super atmosferę i zajmującą tematykę
  Pozdrawiam Harnaś
  PS.
  mówią czasami ,,DarzBór” a ja mówię ,,nie dam”

Komentowanie jest wyłączone.