Drugi zlot szyszkarski odbył się w bardzo gościnnym Nadleśnictwie Milicz 26 i 27 listopada.           Wzięło w nim udział 17 szyszkarzy z różnych stron Polski reprezentujący  w większości czołowe polskie firmy z branży szyszkarskiej. 

Zlot polączony był ze zbiorem szyszek z 50 sosen z WDN. Pozyskaliśmy razem 350 kg szyszek. Jest to z pewnością precedens  w historii polskiego szyszkarstwa.

W czasie zbioru panowała niepowtarzalna atmosfera, spotkały się ze sobą trzy pokolenia szyszkarzy reprezentujące też różne szkoły szyszkarskie. Była to okazja do praktycznego podzielenia się swoimi doświadczeniami i pokazania nowości sprzętowych.

Po pracy mieliśmy czas aby doprecyzować formalności związane z zarejestrowaniem naszego stowarzyszenia.  Członkowie Założyciele jednogłośnie uchwalił  statut ZSP, oraz wybrali Komitet Założycielski w skład którego weszli Leszk Grabowski, Roman Piętka i Jakub Pruchniewicz.

Ustaliliśmy również, że w tym sezonie warto by było jeszcze zorganizować Walny Zjazd w tej samej formie co ostatni czyli połączony z konkretnym zbiorem szyszek.

Wyraziliśmy też zaniepokojenie na próbę włączenia przez Rząd Lasów Państwowych do sektora finansów publicznych co stawiało by pod znakiem zapytania przyszłość naszej branży.

Póki co musimy robić swoje, a więc……….. tyle zejść ile wejść!


Komentarze